Fundacja ciało/umysł to organizacja dedykowana szeroko pojętej sztuce contemporary dance. Naszą misją jest tworzenie profesjonalnych warunków do jej manifestowania, rozwoju i promocji, tworzenie miejsca dialogu między artystą tańca a widzem.

Poprzez swoje działania dążymy do stworzenia w Warszawie fizycznej przestrzeni dla prezentacji, produkcji, edukacji i promocji tańca współczesnego. Przestrzeni, skupiającej i integrującej polskich i międzynarodowych twórców, a także odbiorców tej dziedziny sztuki. Miejsca, w którym młodzi, niezależni choreografowie i artyści znajdą studio na warsztaty, eksperymenty, debiuty i premiery, teoretycy – materiały do badań dzięki archiwum i mediatece, a publiczność zobaczy najnowsze trendy w tej dziedzinie sztuki. Nasza działalność obejmuje organizację międzynarodowego festiwalu, warsztatów i konferencji oraz prezentację wybitnych przedstawicieli tańca współczesnego, jak również promocję naszych artystów zagranicą.

Fundacja ciało/umysł sprzyja artystom odważnym i poszukującym, dla których ciało i umysł stanowią punkt wyjścia do twórczych działań na scenie.