Warszawska Noc Tańca, 20 listopada 2012, godz: 18.00 - 22.00

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, Warszawa

Warszawska Noc Tańca powstała w 2007 r. z myślą o warszawskich artystach. Jest to impreza o charakterze promocyjno-integracyjnym, podsumowująca najciekawsze wydarzenia ostatniego sezonu.
W programie Nocy 2012 pojawią się projekty młodych warszawskich choreografów, uznane przez Radę Artystyczną za najbardziej obiecujące przedsięwzięcia charakteryzujące nową generację artystów tańca. Będą to zarówno miniatury choreograficzne, taneczne instalacje, jak i rozmowy artystów innych dziedzin współpracujących ze sceną tańca. Noc Tańca jest ostatnią odsłoną Warszawskiej Sceny Tańca 2012, która rozpoczęła się w lutym. W ciągu roku zostały zaprezentowane 3 premiery, 2 międzynarodowe produkcje, 4 spektakle oraz film fabularny.
WST to pierwszy kompleksowy projekt taneczny w stolicy, zmierzający do stworzenia systemu prezentacji spektakli przez cały rok. Jest centrum dyskusji o roli tańca w kształtowaniu życia kulturalnego miasta i miejscem spotkania artystów tworzących w Warszawie. Jego realizacja jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Miasta St. Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.