Multimedialny projekt łączący w sobie fotografię i film, i jest otwarty na interakcję z przypadkowym widzem. Otwarcie instalacji odbyło się 27 kwietnia podczas I Kongresu Tańca na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Instalacja potrwa do 15 maja, a jej finał planowany jest podczas Nocy Muzeów.

Punktem wyjścia dla twórców instalacji była technika improwizacji „Passing Through” stworzona przez Davida Zambrano, jednego z najwybitniejszych artystów międzynarodowej sceny tanecznej. Zambrano, Wenezuelczyk mieszkający na stałe w Amsterdamie, od ponad 20 lat pracuje jako uznany choreograf i nauczyciel. W swojej pracy pedagogicznej czerpie inspiracje z poszukiwań międzykulturowych, kreując własne techniki improwizacji. Istotną rolę pełni tu improwizacja wykorzystująca zmysły, której kluczowym elementem jest intuicyjne poruszanie się w przestrzeni i rozwój wyobraźni przestrzennej.

Projekt proponuje opowieść o wszechobecnym ruchu natury, w który wpisany jest człowiek. Do jej ilustracji posłużyło kilkanaście wielkoformatowych fotoplansz z wizerunkami tancerzy, którzy brali udział w warsztatach tanecznych Davida Zambrano na Kostaryce, oraz film powstały podczas warsztatów. Widzowie instalacji będą mieli możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy fotoplanszami, nieświadomie realizując technikę „Passing Through”.