Go!Go! Dance!!

w oknie kawiarni Nowy Świat w Warszawie

start 13 czerwca 2009, godz. 22.00

Go!Go! Dance!! – to 13 godzinny maraton tańca w witrynie kawiarni „Nowy Świat”.
To projekt odważny, spontaniczny, improwizowany w którym wszystko jest możliwe.

Jego uczestnikami są zaproszeni do projektu znani warszawscy tancerze i choreografowie tańca współczesnego, którzy wytworzyli już swój indywidualny język ruchu. Specjalnie dla ruchomej witryny przygotowali projekty, pomysły, w których zmierzą się z czasem, ograniczoną specyficzną przestrzenią, tematem relacji i podglądającym go przypadkowym widzem.

Istotnym elementem jest forma akcji, happeningu, w którym tancerz staje się jednocześnie tworzywem i twórcą żywego, powstającego na oczach widzów tanecznego obrazu. Ruchoma witryna, powitanie słońca, taneczna zmiana warty, Pobudka! Taniec! manifest anioła, to tylko kilka tropów, którymi widz będzie mógł się kierować rozpoznając powstającą za szybą historię.

Ta milcząca wymiana myśli, oddziaływanie tak tancerza na widza jak i przechodnia na tancerza jest permanentnym pytaniem o relację i wpływ na siebie. Tancerz będzie musiał wciąż na nowo określać siebie wobec widza. Widz będzie miał możliwość skonfrontowania pomysłów i sposobów myślenia tancerzy ze swoim wyobrażeniem tańca i zdeklarować czym dla niego jest taniec .

Różnorodność prezentacji artystów jest również kluczowym elementem projektu. Tworzenie w różnych warunkach, indywidualne zainteresowania tematyką, estetyką, podejściem do procesu twórczego, odgrywają ważną rolę w pracy artystów. Dlatego taki projekt zawiera ważny aspekt edukacyjny: otwiera na różne formy współczesnej sztuki tańca i prowokuje dyskusję.

Kurator projektu: Edyta Kozak

Artyści biorący udział:
Raynel Fernandez Ballester, Jessica Decker, Anna Godowska, Kaya Kołodziejczyk, Ramona Nagabczyńska, Ania Piotrowska, Renata Piotrowska, Leszek Stanek, Marysia Stokłosa, Izabela Szostak, Ilona Trybuła, Karol Tymiński, Anita Wach