FOLK? A ja się (nie) zgadzam! to polsko-islandzki projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł i Reykjavik Dance Festiwal, który powstał z inspiracji spektaklem Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego o podobnym tytule. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była próba przedefiniowania pojęcia folkloru oraz pokazanie go w szerokim kontekście, jako formy kultury oraz zjawiska społecznego i politycznego.

Karol Tymiński / fot. Bartłomiej Sawka

Realizowany w ramach rezydencji artystycznych w Poznaniu i w Reykjaviku projekt jest kontynuacją rozpoczętych przez Fundację badań nad folklorem i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czym jest folklor w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym w dzisiejszej Polsce i Islandii.

Efekty pracy 10. artystów sztuk performatywnych zostaną pokazane w sierpniu podczas Reykjavik Dance Festiwal oraz we wrześniu w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

Projekt FOLK? A ja się (nie) zgadzam! jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.