Dancing 4 U
film Rolanda Rowińskiego

tytul-dancing-640

informacje o filmie

Dancing 4 U to współczesny film obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w środowisku artystów. Główni bohaterowie: reżyser (Roland Rowiński) i tancerka (Edyta Kozak), była solistka baletu, w trakcie pracy nad wspólnym przedstawieniem nawiązują romans. W ramach gry miłosnej wykorzystują w spektaklu osobiste wątki, a w życiu prywatnym odsłaniają swoje twórcze „ja”. W permanentnym konflikcie, walce dwóch mocnych, egocentrycznych osobowości bohaterowie dojrzewają do uczucia. Dancing 4 U jest opowieścią o przenikaniu się życia i sztuki, stawiającą pytania o wzajemny wpływ rzeczywistości na twórczość oraz granice miedzy prywatnością, a tym co można pokazać na scenie.

Scenariusz filmu inspirowany jest entuzjastycznie przyjętym przez widzów i krytykę spektaklem teatru tańca Dancing For You Longer Than One Minute Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego, który miał swoją premierę we wrześniu 2009 na 8. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ciało/Umysł.

Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie. Premiera przewidywana jest na lato 2010 roku.

autorzy filmu

reżyseria: Roland Rowiński
scenariusz: Edyta Kozak, Roland Rowiński
zdjęcia: Tomasz Wójcik
scenografia: Bogdan Zajączkowski
kierownik produkcji: Michał Olejnik
charakteryzacja: Jaga Prochowska, Marta Podbielska
dźwięk: Robert Sobótka
montaż: Marceli Majer
udźwiękowienie: Zbigniew Zbrowski
fotosy: Marta Gostkiewicz
producent: Fundacja Ciało/Umysł, Anna Szaniawska

CU-logo-www

obsada: Edyta Kozak, Roland Rowiński, Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Walach, Katarzyna Cichopek, Katarzyna Radochońska, Laura Samojłowicz, Jacek Lenartowicz, Michał Breitenwald, Julia Pietrucha, Krzysztof Miłkowski, Paweł Królikowski, Paweł Okraska, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Tomasz Wójcik, Katarzyna Korsieko-Wójcik, Kasia Hancke, Olga Matulewicz, Rafał Przelaskowski, Staś Kurzątkowski
koproducent: monternia.pl

monternia