powrót

Warszawska Scena Tańca w Narodowym Instytucie Audiowizualnym

2 grudnia - Performans multimedialny Family Affair

„Family Affair” | ZimmerFrei | Warszawska Scena Tańca
2 grudnia, godz. 19.00 | Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

Wstęp na pokaz „Family Affair” jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na piątą, ostatnią odsłonę Warszawskiej Sceny Tańca! Wszystkich zainteresowanych tematem rodziny w sztukach performatywnych zapraszamy 2 grudnia do Narodowego Instytutu Audiowizualnego na prezentację „Family Affair”.

„Family Affair” to rodzaj teatru dokumentalnego, angażującego i zaangażowanego. Dzięki łączeniu poetyckiego podejścia wraz z badaniami terenowymi włoski kolektyw Zimmerfrei wraz z polskimi artystami performatywnymi rozwija multimedialną narrację wyłaniającą się z różnych doświadczeń rodzin mieszkających w Warszawie. Codzienne doświadczenie, know-how oraz projekty poszczególnych członków rodzin zostają przekształcone w multimedialny performans.

ZimmerFrei

Projekt realizowany będzie w ośmiu miastach europejskich. Po Warszawie kolektyw ZimmerFrei pojedzie do Belgii, Francji, Włoch, Portugalii, Szwajcarii oraz na Węgry, próbując wraz z lokalnymi uczestnikami warsztatów zdefiniować pojemne pojęcie „rodziny” – najmniejszej z możliwych wspólnot. W ten sposób ma powstać europejska kolekcja idei związanych z problematyką rodziny jako modelu relacji we współczesnym społeczeństwie.

Family-Affair-WarsawIMG-2701
FOTO "Family Affair", ZimmerFrei, Warszawa - uczestnicy spektaklu

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Partnerzy: Narodowy Instytut Audiowizualny
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt w ramach projektu Open Latitudes przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej